Czym zajmuje się stomatologia estetyczna?

Czym zajmuje się stomatologia estetyczna?

Dbanie o piękny uśmiech to nie tylko odpowiednia pielęgnacja jamy ustnej, choć to podstawa. Ważne jednak są także regularne kontrole u stomatologa, które pozwolą na szybkie zauważenie ubytków i skuteczne ich wyleczenie. Czasami jednak pomimo pielęgnacji nie jesteśmy zadowoleni z wyglądu naszego uśmiechu. W takich sytuacjach pomóc nam może stomatologia estetyczna.

Co warto wiedzieć?

Stomatologia estetyczna to stosunkowo młoda dziedzina stomatologii, która największy nacisk kładzie na osiągnięcie efektu pięknych zębów. Czerpie ona także z innych dziedzin stomatologii, takich jak protetyka, implantologia czy ortodoncja. Choć wielu osobom stomatologia estetyczna kojarzy się z korygowaniem uśmiechów gwiazd, to jednak podkreślić należy, że coraz więcej osób korzysta z różnorodnych zabiegów, które mają na celu poprawienie estetyki uśmiechu. Wśród najpopularniejszych zabiegów wymienić można skaling i piaskowanie, wybielanie zębów oraz zakładanie licówek.

Kiedy warto skorzystać z zabiegów stomatologii estetycznej?

Dzięki szerokiej gamie różnorodnych zabiegów wszystkie osoby niezadowolone z wyglądu swoich zębów, mogą skorzystać z usług stomatologii estetycznej. Pamiętać jednak należy o tym, że większość zabiegów wykonywana jest na zębach zdrowych i wyleczonych, dlatego podstawą jest wyleczenie wszystkich ubytków. Następnie – w zależności od tego, co chcemy korygować, dentysta estetyczny zaproponuje nam różnorodne możliwości. W niektórych przypadkach konieczna będzie konsultacja innych specjalistów, zwłaszcza jeżeli stan zębów jest zły przez wieloletnie zaniedbania.